Поврзи се со нас

Гостивар

Придружете се на маршот: Околу 17 часот на патарината пред Гостивар или во 17.30 на градскиот плоштад

Организаторите на Меморијалниот марш во чест на жртвите и повредените во несреќата кај Ласкарци, информираат дека маршот до сега се одвива без проблеми и според планираната динамика.

Учесниците моментално се на релација Тетово – Гостивар и се очекува кај Наплатната рампа во Гостивар, да пристигнат околу 17 часот.

Ги покануваме граѓаните кои од различни причини не биле во можност да ни се приклучат од самиот почеток, а кои сакаат да станат дел од симболиката на овој марш, да ни се придружат во 17 часот кај Наплатната рампа во Гостивар или да не пречекаат на градскиот плоштад околу 17:30 часот, каде што ќе заврши Меморијалниот марш.“, пишува во соопштението.

 

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!