Поврзи се со нас

Гостивар

Пријави за напад и закани пред угостителски објект во Гостивар

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека дваесет и осумгодишниот А.Д. од селото Страјане ноќеска (18 јануари) во 2 часот и 20 минути после полноќ пријавил дека околу 1 часот,  пред угостителски објект на улица „Живко Брајковски“ во Гостивар, тој и неговиот брат физички биле нападнати од Е.Р.(34) од Гостивар.

Нешто подоцна, пак Е.Р. пријавил дека претходно двајцата браќа се однесувале агресивно и со остар предмет му се заканувале.

Полицијата соопшти дека се расчистува и документира случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена