fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавен физички напад на „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар

Објавено

на

Вчеравечер, во 20 часот и 35 минути, А.Л.(37) од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека, половина час пред тоа, додека со неговиот другар Ф.М.(33), исто така, од Гостивар со возило “сеат“ со гостиварски регистарски ознаки се движеле по улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, биле пресретнати и физички нападнати од едно лице кое управувало патничко моторно возило „бмв“ со тетовски ознаки и кое, според пријавеното, подоцна им се заканило и со огнено оружје, информира полицијата.

Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Гостиварпред 3 часа

Изминатово деноноќие 518 новозаразени, во регионот на Гостивар 10 нови случаи на корона

Гостиварпред 5 часа

Запустена локација во гостиварски Балиндол се претвори во уреден парк со игралиште и детски реквизити

Гостиварпред 7 часа

Му се слошило во чајџилница во Гостивар и починал

Гостиварпред 7 часа

Спасовски во Маврово-Ростуше: Само со подобри услови, полицијата ќе може да испорачува врвна безбедност

Што, како, каде?!пред 9 часа

Нова „Мега акција со Мега ниски цени“ во МОНТЕНЕГРО МАРКЕТИ

Македонијапред 9 часа

УЈП ја објави најновата листа на должници

Гостиварпред 10 часа

Хелсиншки за случајот „фемицид во Гостивар“: МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство

Гостиварпред 11 час

Сојузот на Борци од Гостивар го одбележа 23 Октомври, денот на Македонската револуционерна борба

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!