Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавен физички напад во авто перална во Гостивар

Објавено

на

Дваесет и седумгодишен гостиварец, вчеравечер (3 април) околу 23 часот и 50 минути во СВР Тетово пријавил дека во авто-перална во насeлбата „Млаки“ бил физички нападнат со метален предмет од 21-годишник од Гостивар, по претходна вербална расправија со неговиот татко.

Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, информира полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Është raportuar për sulm fizik në një autolavazh në Gostivar

Објавено

на

Një 27-vjeçar nga Gostivari, mbrëmë (3 prill) rreth orës 23:50 në SPB Tetovë ka raportuar se është sulmuar fizikisht me send metalik nga një 21-vjeçar nga Gostivari në një auto-lavazh në lagjen “Mlaki”, pas një debati verbal të mëparshëm me të atin.

Po ndërmerren masa për zbardhjen dhe dokumentimin e rastit, njofton policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена