Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавен физички напад во угостителски објект во Чајле

Жител на гостиварско Чајле, викендов пријавил дека бил нападнат од две лица. МВР соопшти дека на 12 октомври во Полициско одделение Чегране, 43 годишниот Х.З. од Чајле пријавил дека истиот ден околу 11.20 часот, во угостителски објект во Старо Чајле, по претходна расправија бил физички нападнат од 25 годишниот Ш.Б. и 49 годишниот С.Б. и двајцата од село Чајле.

Полицијата информира дека презема мерки за расчистување на случајот.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!