fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавен физички напад во угостителски објект во гостиварско

Објавено

на

Вчеравечер (29 март) во 23 часот, Ф.М.36 годишен од Тетово во полиција пријавил дека околу 20 часот и 30 минути во угостителски објект во гостиварското село Дебреше, во два наврати физички бил нападнат од повеќе лица.

Според пријавеното, некои од напаѓачите употребиле и метални предмети. Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар, од каде соопштија дека се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!