Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавен физички напад во Врапчиште

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар вчера (25 мај) во 19 часот и 30 минути го привеле С.С.( 49) од гостиварско Врапчиште, кој неколку часа пред тоа бил пријавен од 65-годишниот Ќ.А. од истото село дека во близина на селското училиште физички го нападнал.

Се расчистува и документира случајот.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена