Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавен физички напад врз двајца малолетници во Малеарди

Објавено

на

Вчеравечер (7 ноември) во 22 часот и 20 минути, 47-годишниот М.М. од гостиварска Топлица во СВР Тетово пријавил дека неговиот малолетен син и негов другар околу 18 часот на спортско игралиште во гостиварската населба Малеарди биле физички нападнати од 5 малолетници од Гостивар.

Според пријавеното, тие во нападот користеле и метални и дрвени предмети. Лицата се идентификувани и денеска се повикани во Полициската станица Гостивар за расчистување на случајот, по што против нив ќе следуваат соодветни поднесоци.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 1 час

Во Гостивар лишени од слобода три лица барани за затворски казни

Македонијапред 2 часа

Од денес стапува во сила одлуката за намалување и замрзнување на цените на тоалетната хартија, влошките…

Гостиварпред 3 часа

При заплена на 4 килограми марихуана приведени лица од Гостивар и од Битола

Гостиварпред 4 часа

Утрово најстудено во Лазарополе, попладне се очекува дожд

Вестипред 18 часа

AccuWeather објави голема прогноза за пролетта: Еве што се очекува за нашиот дел од Европа, некои се загрижени

Македонијапред 20 часа

Протест на машинскиот и извршниот персонал на МЖ Транспорт, најавена блокада на железничкиот сообраќај

Гостиварпред 21 час

Во вторник старт на изградбата на автопатот Тетово-Гостивар, посебен сообраќаен режим поради свеченоста

Гостиварпред 24 часа

Инцидент во модуларната болница во Гостивар, жена се заканувала на персоналот

Македонијапред 1 ден

Струјата во второто полугодие лани поскапела за 12,6 %

Гостиварпред 2 недели

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 4 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 1 недела

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 4 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 4 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 2 недели

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 4 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Гостиварпред 3 недели

Гостопримството на гостиварци и дали биле подобри домаќини од тетовци?…

Огласи за вработување:

Популарно изминативе 100 дена

Вести

I paraqitur sulm fizik mbi dy të mitur në Maleardi

Објавено

на

Mbrëmë (7 Nëntor) në ora 22 e 20 minuta, 47 vjeçari M.M. nga Toplica e Gostivarit në SPB Tetovë ka paraqitur se djali i tij i mitur dhe shoku i tij rreth orës 18 në terrenin sportiv në lagjen Maleardi të Gostivarit kanë qenë fizikisht të sulmuar nga 5 të mitur nga Gostivari.

Sipas paraqitjes, ata në sulmin kanë përdorur edhe mjete metalike edhe të drurit. Personat janë identifikuar dhe sot janë thirrur në Stacionin policor Gostivar për pastrimin e rastit,pas çka kundër tyre vijojnë parashtresa adekuate.

Популарно изминативе 100 дена