Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Пријавен физички напад врз семејство во Градец

Вчеравечер (12 август) околу 22 часот и 45 минути, во полиција било пријавено дека во дворот од куќата на 74-годишниот Е.А во селото Градец, две лица, роднини на Е.А, физички го нападнале него, синот и сопругата.

Извршен е увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти Секторот за внатрешни работи.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!