Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавен напад врз малолетничка во Гостивар

Објавено

на

МВР информира дека вчера (31.12.2022) во 18.00 часот во Полициската станица Гостивар, 55 годишниот гостиварец А.А. пријавил дека на 30.12.2022 околу 16.00 часот во Гостивар неговата малолетна ќерка била физички нападната од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, извести полицијата.

Исти така вечра (31.12.2022) во 21.30 часот во СВР Тетово, 30 годишниот Л.Д. од Сенокос, пријавил дека околу 17.45 часот во маркет во Добридол, тој и Ѓ.Д. биле физички нападнати од Џ.М. и С.Н..

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 4 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 2 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Гостиварпред 5 дена

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена