fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавен напад врз пазарен инспектор во Гостивар

Објавено

на

Вчеравечер (8 април) , 52 годишниот Г.Ј. од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека околу 19 часот, додека како пазарен инспектор преземал службени дејствија во трговски објект во гостиварската населба Малеарди, бил физички нападнат од Р.С. на возраст од 49 години. Лицето набрзо било лишено од слобода, како и 28 годишниот Е.А., исто така, поради сомнение за негова инволвираност во овој случај.

Полицијата соопшти дека двајцата биле задржани во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување и документирање на случајот.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!