Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавен нов случај на измама: Му зел пари за вработување на синот во јавно претпријатие

Вчера (2 декември) во 16 часот и 40 минути, 58 годишниот Р.Ш. од селото Сенокосе во СВР Тетово пријавил дека бил измамен од 45 годишниот С.Р. од тетовско Камењане.

Според пријавеното, С.Р. лажно му се претставил и му ветил дека ќе му помогне да го вработи неговиот син во јавно претпријатие, а за што побарал и од Р.Ш. добил извесна сума парични средства.

Полицијата соопшти дека презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Пред две недели, исто така беше пријавен сличен случај.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

анкета:

Каде ќе одите на одмор ова лето?

Резултати од анкетата

Отворени огласи за вработување во полог:

- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!