fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Пријавен обид за силување во Скудриње

Објавено

на

Осумнаесетгодишна девојка од долнореканското село Скудриње го пријавила поранешното момче за обид за силување.

Случајот го пријавила вчера околу 18.30 часот во Полициското Одделение-Ростуше во присуство на својот татко. „Истиот ден околу 17.00 часот во село Скудриње, поточно на местото викано ,,Сисвети“, додека пријавителката била со своите другарки, кај нив дошол нејзиниот поранешен дечко, исто така на возраст од 18 години и меѓу нив прво настанала вербална расправија, а потоа тој  физички ја нападнал, и ја влечел насилно до блиската шума, каде што се обидел да има полови дејствија со неа. Не успеал во намерата, бидејќи наишло друго лице кое го спречило“, стои во соопштението на СВР Тетово.

Пријавениот бил приведен и задржан во полициска станица за понатамошна постапка.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 3 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 7 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 4 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!