Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавена бесправна сеча на дрва во Митрови Крсти

Завчеравечер (14 март) околу 21 часот и 10 минути, З.Ѓ.(57) од Гостивар во СВР Тетово пријавил дека во атарот на гостиварското село Митрови Крсти, на површина од околу 200 метри квадратни, непознати сторители пресекле 18 дабови стебла, сопственост на црквата „Свети Димитрија“, соопшти полицијата.

Извршен е увид и се преземаат мерки за откривање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!