Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавени два физички напади во Гостивар во изминатите 24 часа

Објавено

на

Во изминатото деноноќие во СВР Тетово, Полициска станица Гостивар пријавени се два напади со примена на физичка сила.

Вчера (8 мај) во 13 часот и 30 минути, полициски службеници го привеле 38-годишниот гостиварец Х.Р., кој непосредно пред тоа бил пријавен од 49-годишниот И.Е, исто така, од Гостивар дека на улица „ЈНА“ физички го нападнал поради недоразбирања околу паркирање на неговото возило. Се расчистува и документира случајот и против Х.Р. ќе следува поднесок.

Додека, четириесет и деветгодишниот гостиварец Н.А. вчера во 15 часот и 40 минути во СВР Тетово пријавил дека околу 14 часот на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар физички бил нападнат од А.Х. од гостиварско Чајле, со кого подолго време имале нарушени односи, по што во физичката пресметка се вклучил и синот на пријавителот. Се расчистува и документира случајот.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 2 недели

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Македонијапред 4 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Видео емисиипред 2 недели

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

MINT fintech group и во Гостивар: Менувачница, Осигурување, Инвестициски решенија, Дигитални плаќања, Кредити..

Гостиварпред 4 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 2 недели

Автомобил излетал од патот Гостивар – c.Беловиште и паднал во Лакавичка река

Рецептипред 4 недели

Домашен сок од цреша по рецепт на нашите баби

Гостиварпред 4 недели

Во пресрет на доаѓањето на печалбарите подготовки и мерки за ред во сообраќајот

Гостиварпред 3 недели

Неуморен автор! Гостиварецот Кипроски промовира уникатна и ретка монографија

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 6 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 7 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 7 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 10 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 11 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена