fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Пријавени повеќе пожари на гостиварското подрачје

Објавено

на

Во текот на вчерашниот ден во СВР Тетово биле пријавени неколку пожари во затворен и на отворен простор на гостиварското подрачје.

Во 19 часот и 35 минути пријавен е шумски пожар над гостиварското село Дебреше на површина од над 100 метри квадратни. Пожарот е се уште активен и се преземаат мерки за негово локализирање.

Како што објавивме вчеравечер, пожари биле пријавени и во куќа во Гостивар на ул.„Драге Тодороски“, кој настанал во подпокривот. Повредени лица нема, а пожарот бил целосно угаснат од екипа на противпожарната единица. Во 16 часот и 25 минути пријавен бил пожар кој избувнал во помошен објект во селото Врбен во кој живеел С.З. 84 годишен. Повредени нема, а со интервенција на мештаните и пожарникарите пожарот бил локализиран.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!