Поврзи се со нас

Гостивар

Пријави против 12 лица за групна тепачка во Гостивар при која биле повредени полицајци

Објавено

на

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Т.И.(28), Џ.Џ.(28), С.Џ.(23), Џ.Х.(30), Р.С.(22), Ј.А.(45), М.Р.(26), А.Б.(22), И.Р.(47), Ш.Х.(49) и Б.Р.(17), сите од Гостивар и М.Х.(42) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

„На 01.01.2023 во угостителски објект на улица „Илинденска“ во Гостивар, пријавените го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка, при што биле употребени и тврди предмети, а при интервенција двајца полициски службеници се здобиле со повреди.“, информира МВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 6 дена

Комуналец Гостивар по прекинот во водоснабдувањето: Водата од градскиот водовод да не се пие

Гостиварпред 3 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Вестипред 3 дена

Вo Здравствен дом Ростуше дијагностика и интервенции со современа апаратура за пациентите од цел регион

Гостиварпред 3 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 4 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 1 недела

Во понеделник дел од Гостивар 5 часа без струја, ќе биде исклучено и училиште

Гостиварпред 2 недели

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Македонијапред 3 недели

Пред општинската зграда во Ростуше покрај македонското поставено и турското знаме

Популарно изминативе 100 дена