Поврзи се со нас

Гостивар

Притвор за трите лица осомничени за нападот врз обвинител од ОЈО Гостивар

Објавено

на

Судија на претходна постапка од Основиот суд Тетово определи мерка притвор од 30 дена на трите лица осомничени за нападот во Чегране врз јавниот обвинител од Основното јавно обвинителство во Гостивар. Според информациите од полицијата, тие вечерва ќе бидат спроведени во КПУ Затвор Скопје, за издржување на притворот.

Настанот се случил утрово во 5.30 часот. МВР соопшти дека набрзо потоа подоцна полициски службеници лишиле од слобода 40 годишник, неговиот малолетен син, двајцата од Чегране, и 41 годишник од Церово, тетовско, поради постоење основи на сомнение дека по претходна расправија околу недоразбирања во сообраќајот, физички го нападнале и со остар предмет го повредиле 39 годишниот обвинител Х.И. од Форино.

Јавното обвинителство излезе со соопштение дека бил извршен обид за убиство на јавниот обвинител и дека тој бил нападнат со нож при што му е зададена убодна рана во грбот, но е надвор од животна опасност и е на лекување на скопските клиники.

 

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 4 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 4 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 6 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 3 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена