fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен 19 годишен гостиварец заради напад врз врсник

Објавено

на

  • Shqip

Секторот за внатрешни работи Тетово соопшти дека полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар вчера (15 декември) околу 16 часот и 10 минути привеле 19-годишен гостиварец, кој  десетина минути пред тоа на улица „Браќа Блажевски“ во Гостивар, по куса вербална расправија, физички нападнал врсник, исто така, од Гостивар.

По целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок, најави полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување:

Advertisement
Македонијапред 5 часа

Утврдени измените за повисоки плати во правосудство и обвинителство

Вестипред 7 часа

Влез во Германија без тест и без потврда за вакцинација против Ковид-19

Македонијапред 9 часа

Се штрајкува, не се даваат изводи, нервоза кај вработените-Протест на Матичните служби

Гостиварпред 11 часа

Од 9 хоспитализирани на инфективно во Гостивар, само 1 пациент е со ковид

Македонијапред 11 часа

Мехмедовиќ: Го подготвуваме здравствениот систем за евентуална појава на мајмунски сипаници во земјава

Гостиварпред 12 часа

Напад врз полицаец на улица во Гостивар

Македонијапред 14 часа

Стојаноска: Талат Џафери да се извини и да поднесе оставка

Спортпред 14 часа

Им се случува и во НБА: Прокисна покривот на арената во Далас

Вестипред 14 часа

Големи инциденти во Тирана помеѓу навивачите на Феенорд и Рома пред финалето на Конференциската лига

Македонијапред 15 часа

Руската православна црква го поздрави признавањето на автокефалноста на МПЦ-ОА од страна на СПЦ

Гостиварпред 15 часа

Натпросечно топло време и високо УВ зрачење

Вестипред 16 часа

Вартоломеј: Историски момент е отстранувањето на повеќедеценискиот раскол

Гостиварпред 17 часа

Прекин на струјата во делови од Гостивар денес и утре

Гостиварпред 1 недела

Објавена прелиминарната листа со имиња за распределба на социјални станови во Гостивар

Гостиварпред 1 ден

ОО СДСМ Гостивар го чествуваше 24 Мај: Светите браќа се клучни личности во македонската историја

Вестипред 1 недела

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Гостиварпред 1 недела

Завршил во ПС Гостивар поради закани кон сестрите и внуката

Гостиварпред 1 недела

Почина Петар Илоски, еден од втемелувачите на гостиварската кошарка

Гостиварпред 2 недели

Техничкото училиште во Гостивар се презентира пред полуматурантите

Гостиварпред 2 недели

Ботанички градини во две училишта во Гостивар, децата со љубов одгледуваат билки и зеленчук

Гостиварпред 4 дена

Бизнис саем во Гостивар, учествуваат 20-тина компании

Гостиварпред 1 недела

74 граѓани на прелиминарната листа за социјален стан во Гостивар

Гостиварпред 5 дена

Емотивна средба во гимназијата во Гостивар-Прослава на 55 години матура

Спортпред 1 недела

КК Гостивар казнет со 165.000 денари, два натпревари без публика и суспензија на стручниот штаб

Гостиварпред 2 недели

Почна градба на нов објект на градинка во Гостивар

Гостиварпред 7 дена

Свеченост за матурантите во економското училиште во Гостивар: Ни го покажавте патот, предизвикот е наш!

Спортпред 1 недела

МЗТ Скопје без проблеми во празната Младост против Гостивар 72-85

Спортпред 1 недела

Пелистер славеше во празна сала со само „пет на пет“ против КК Гостивар

Вестипред 1 недела

Наместо спортска игра, тотален хаос на натпреварот КК Гостивар-Пелистер

Спортпред 2 недели

КК Гостивар го „стопи“ и Еуроникел 78-70

Гостиварпред 3 недели

Концерт на гимназијата во Гостивар за успех на матурантите и добредојде на полуматурантите

Гостиварпред 1 месец

Велигден 2022 во Гостивар: Сплотени со радост во срцата, Христос Воскресе-Навистина Воскресе!

Културапред 1 месец

Успешен концерт во Гостивар на друштвото „Браќа Ѓиноски“ во чест на Велигден

Спортпред 2 месеци

2МФЛ: ФК Гостивар го шокираше Вардар совладувајќи го 2-1

Гостиарскипред 2 месеци

Во Гостивар се одржува „Вешта жена“: Уникатни трпези, забава и дружење

Гостиварпред 2 месеци

Гостиварското основно музичко училиште прослави патронат

Гостиварпред 2 месеци

Состојба на скривниците во Гостивар – Ќе завршат ли работа во случај на „Не дај Боже“?

Гостиварпред 3 месеци

Гостивар порача: Не сте сами!-Поддршка за жените во борбата против рак

Спортпред 3 месеци

Храбриот Гостивар немаше доволно сили за целосен шок – Победа на МЗТ 87-85 (фото)

Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена