fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен 21 годишник по пријава за физички напад на улица во Гостивар

Објавено

на

Жител на главниот град бил приведен викендов од страна на полициски службеници од СВР Тетово по пријава за физички напад врз гостиварец.

МВР соопшти дека на 20.02.2021. во 14.25 часот на Наплатна рампа во Гостивар полициски службеници го привеле 21 годишниот Б.А. од Скопје. Претходно С.В. на возраст од 21 година од Гостивар пријавил дека околу 14.10 часот на бул„Гоце Делчев“ по претходна расправија бил физички нападнат од скопјанецот и уште едно друго лице. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок, најави МВР.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!