Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен 23 годишник од гостиварско, си ги нападнал родителите и беснеел по дома

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчеравечер (13 декември) околу 21 часот и 10 минути, полициски службеници на Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 23-годишниот М.А. од гостиварско село, кој пред тоа бил пријавен од неговиот 57-годишен татко дека физички го нападнал него и сопругата (мајката на М.А.) и потоа ја оштетил покуќнината.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за расчистување и документирање на случајот и против него ќе следува поднесок, извести полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Кривични за бесправно градење во Гостивар со фалсификување исправи, перење пари, злоупотреба на должност…

Гостиварпред 4 недели

Втора победа за Јулијана Златаноска на Вешта жена во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

ОСМОМАРТОВСКИ СО БЕЛИНДА ТУКСАР ЛОТЕСКА, началничка на Отсек за криминалистичко разузнавање, статистика и документирање во ОВР Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Наша цел е поправедно општество и еднаквост, порачаа гимназијалците од Гостивар

Гостиварпред 4 недели

„Вешта жена 2023“ во Гостивар во знакот на љубовта!

Гостиварпред 2 недели

Гостивар е се‘ уште без вода, се комплицирала работата на терен, екипи санираат дефект

Гостиварпред 2 недели

Утре во Гостивар ќе нема вода повеќе часови

Гостиварпред 3 недели

45 семејства во Гостивар конечно добија клучеви од социјалните станови

Гостиварпред 6 дена

Автопатот Тетово-Гостивар ќе почне да се гради на 22 април, ќе чини 125 милиони евра според првична пресметка

Отворени огласи за вработување

- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена