Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен 47-годишник осомничен за кражба во угостителски објект во Гостивар

Објавено

на

Полицијата вчера во 13.10 часот во гостиварското село Форино привела 47-годишен  жител на Чегране, З.С., осомничен за кривично дело „тешка кражба“.

Како што соопшти МВР, тој е осомничен дека од угостителски објект во Гостивар одзел пари и лаптоп.

-По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, информира Министерството за внатрешни работи.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена