fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен газда на локал во кој имало свадба во Добридол

Објавено

на

Полицијата доцна попладнево околу 18 часот растурила семејна веселба во угостителски објект во селото Добридол. Како што дознаваме, сопственикот на локалот бил лишен од слобода и против него ќе биде поднесена пријава за непочитување на прописи за време на епидемија.

Неофицијално се работи за истиот угостителски објект кој полицијата и инспекциите пред неколку дена го затворија токму поради одржување на свадба. Повеќе детали се очекуваат од надлежните во текот на утрешниот ден.

Организирањето семејни и други прослави е забрането.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!