fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен гостиварец кој агресивно се однесувал кон полициски службеници

Објавено

на

Вчера (23 декември) околу 17 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 50-годишниот гостиварец Џ.З., кој се однесувал агресивно кон нив додека преземале службени дејствија на улица „Илинденска“ во Гостивар, информираат од полицијата.

Џ.З. задржан е во Полициската станица Гостивар и ќе му биде изготвен поднесок по член 13 став 2 од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Македонијапред 3 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 4 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 1 недела

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!