fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен гостиварец осуден на затвор за продажба на наркотици

Објавено

на

МВР соопшти дека вчера (8 октомври) во 21 часот, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар, врз основа на судска наредба, извршиле претрес во дом и други простори кај лицето Б.Р. на возраст од 38 години од Гостивар и го привеле за издржување казна затвор од три години и шест месеци.

Лицето е осудено  за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супастанции и прекурсори“ по член 215 од Кривичниот законик. Гостиварецот бил спроведен во Казнено – поправната установа Затвор Идризово.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Спортпред 2 недели

Џоџо Вокер нов плејмејкер на гостиварци

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!