fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен гостиварец поради кражба на велосипед

Објавено

на

Вчера (20 април ) околу 12 часот и 25 минути, полицски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 32-годишниот гостиварец Б.С., поради сомнение дека претходно извршил кражба на велосипед.

Тој бил задржан во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка, а поради сомнение за негова инволвираност во други вакви кражби во Гостивар и ќе му биде изготвен поднесок.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

анкета:

Дали треба да се воведуваат дигитални учебници во училиштата?

  • Не (78%, 352 Votes)
  • Да (20%, 88 Votes)
  • Не знам (2%, 11 Votes)

Вкупно гласачи: 451

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!