fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен гостиварец поради кражба

Објавено

на

Вчера (9 септември) околу 14 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 27 годишниот А.С. затоа што при претрес во неговиот дом биле пронајдени предмети кои потекнуваат од извршено кривично дело кражба, извести СВР. По целосно документирање на случајот против него ќе биде изготвена соодветна пријава.

Исто така, вчера околу 16 часот и 45 минути во селото Ростуше од слобода бил лишен 32-годишниот Ј.С. од Скопје, осуден на година и пол затворска казна за извршена „тешка кражба“.

Ј.С. бил споведен во Казнено-поправната установа „Идризово“ во Скопје за издржување на казната.

Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!