Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен гостиварец поради нарушување на јавен ред и мир

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчера (15 јануари) околу 19 часот го привеле 42-годишниот гостиварец Б.Д., кој претходно на улица „Сретко Крстевски“ во Гостивар го нарушил јавниот ред и мир, се однесувал агресивно и одбил наредба на полициските службеници кои преземале службени дејствија.

Тој е задржан во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка и против него ќе следува поднесок.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена