fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен гостиварец, се однесувал агресивно кон полицајците и не носел маска

Објавено

на

СВР Тетово соопшти дека вчера (14 април) околу 16 часот и 10 минути, на улица „Борче Јовановски“ во Гостивар, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар привеле 24-годишен гостиварец, кој агресивно се однесувал кон нив и не носел заштитна маска.

По документирање на случајот против лицето ќе следува соодветен поднесок, најавија од полицијата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Вработувања Полог:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!