Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен гостиварец заради нарушување на јавен ред и мир

Објавено

на

  • Shqip

СВР Тетово соопшти дека вчеравечер (27 септември) околу 19 часот и 40 минути, во близина на Центарот за култура „АСНОМ“ во Гостивар, полициски службеници на Одделението за внатрешни работи Гостивар привеле 52-годишен гостиварец, кој претходно го нарушил јавниот ред и мир и агресивно се однесувал кон полициските службеници.

Се расчистува и документира случајот, наведуваат од полицијата..

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement
Advertisement
Занимливостипред 5 часа

НАУЧНИЦИТЕ ПОТВРДИЈА: Душата постои и таа е бесмртна

Македонијапред 7 часа

Исплата на јануарските пензии од среда

Вестипред 10 часа

Ватикан се извини за сексуалното злоставување малолетници

Гостиварпред 11 часа

Дневно ковид инфо: Во земјава 1.172 нови позитивни, во Гостивар над 20

Гостиварпред 11 часа

Средба Таравари-Ванхауте, теми: Избори, политика, спорот со Бугарија…

Вестипред 12 часа

Минималната плата ќе биде 18.000 денари од вториот квартал годинава, најави Бектеши

Гостиварпред 13 часа

Во Гостивар се запалил џип во движење

Гостиварпред 14 часа

Лишен од слобода гостиварец пријавен за напад врз сопругата

Гостиварпред 15 часа

Инфективно во Гостивар се полни со ковид болни, се заразуваат и вакцинирани и прележани

Спортпред 15 часа

Висар Муслиу потпиша за Инголштад

Гостиварпред 16 часа

Регионот на Гостивар има 258 активно заразени со коронавирус

Гостиварпред 17 часа

Бесплатен ПАП тест за жените од селата во Општина Врапчиште

Вестипред 17 часа

Петличковски: Околу пикот сме на омикрон, не очекувам следните месеци и години короната да биде сериозен проблем за човештвото

Македонијапред 1 недела

Дали ќе се продолжи зимскиот распуст и по кој модел ќе почне второ полугодие?

Македонијапред 2 недели

Горивата од полноќ со поскапени цени

Македонијапред 2 недели

Силен земјотрес во Грција почувствуван во Македонија

Гостиварпред 2 недели

Бадникова поворка 2022, Гостивар ја продолжи традицијата за Бадник

Гостиварпред 2 дена

Виктор Угриноски го извади светиот крст од Вардар на Водици во Гостивар

Вестипред 1 недела

Вечерва е Православна Нова година (Стара Нова), утре се празнува Василица

Гостиварпред 1 недела

Да нема дупло плаќање на гробиштата во Гостивар, предлог на советникот Адеми

Гостиварпред 2 недели

ФОТО ВЕСТ: Гостивар, Бадник 2022 година

Што, како, каде?!пред 1 недела

Нова неделна акција на Монтенегро Маркети

Македонијапред 1 недела

Објавен огласот за помош за сметките за струја на лицата со ниски примања

Гостиварпред 1 недела

Сучење на врвката за градскиот крст за Водици во Гостивар

Гостиварпред 2 недели

Инспекции за сертификати и протоколи низ локали во Гостивар и Тетово

Гостиварпред 7 дена

Гостивар: Приведени две девојки, го нарушиле јавниот ред и мир

Гостиварпред 1 ден

Прослава на Богојавление – Водици, Гостивар 2022 (Галерија)

Гостиварпред 2 недели

Бадникова поворка 2022, Гостивар ја продолжи традицијата за Бадник

Македонијапред 1 месец

Убавините на пештерата Шаркова Дупка во Маврово (Фото)

Локални избори 2021пред 4 месеци

Униите на жени на ВМРО-ДПМНЕ и АА во Гостивар заедно на марш „Напред розово!“

Спортпред 5 месеци

КК Гостивар започна со подготовките за новата сезона

Спортпред 8 месеци

ФОТО ВЕСТ: Македонија тргна за Букурешт на EURO 2020

Гостиварпред 8 месеци

Етно вешта жена во гостиварско Зубовце – старински специјалитети, чист воздух и дружење

Гостиварпред 8 месеци

Повторно протест во Гостивар: Хартиените учебници да останат основно средство за учење!

Гостиварпред 8 месеци

Протест во Гостивар: „Нема да дозволиме експерименти врз нашите деца“

Гостиварпред 9 месеци

Паркот во Гостивар ќе добие нов лик и социјално инклузивен дел (фото)

Гостиварпред 11 месеци

На поларно време и снег Гостивар маршираше во чест на жртвите во автобуската несреќа

Гостиварпред 1 година

Како се прославуваше Водици во Гостивар од 2016 до 2020 година (галерија)

Спортпред 1 година

На Градскиот стадион во Гостивар: ФК Гостивар – ФК Вардар Форино 1:0 (фото)

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена