Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен гостиварец заради разбојништво

Вчера, во 14 часот и 30 минути, на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 48-годишниот И.Б., поради сомнение дека околу 10 часот извршил разбојничка кражба на улица „Панче Поповски“, во непосредна близина на големиот пазар во Гостивар, информираат од полицијата.

Според пријавеното, осомничениот со закана со остар предмет од паркирано возило „форд транзит“ одзел пари на М.Х.(18) од Скопје, кој се наоѓал во возилото, а потоа го напуштил местото.

Извршен е увид, додека И.Б. е задржан во Полициската станица Гостивар и се расчистува и документира случајот, по што против него ќе следува соодветен поднесок.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!