fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Приведен гостиварец кај кого бил пронајден хашиш

Објавено

на

Гостиварската полиција приведе триесет и двегодишно лице, кај кое било најдено кесе со хашиш. Како што информираше Министерството за внатрешни работи, вчера во 12 часот на улицата “Гоце Делчев“ во Гостивар од страна на полициски службеници од Полициската станица Гостивар, бил лишен од слобода гостиварецот Л.Ф. на возраст од 32 години, поради тоа што при преглед кај него пронајдено било ќесе во кое имало хашиш.

По документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава, извести МВР.

Сподели:
Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Отворени огласи за вработување во полог:

- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Монтенегро ДОО Гостивар
- Кошаркарски клуб Гостивар А.Д
- VILLA Group DOOEL
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар

СЛЕДЕТЕ нè на FACEBOOK

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!