Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!  • Дата: 04/05/2019 | 11:22

Приведен гостиварец кај кого бил пронајден хашиш

Гостиварската полиција приведе триесет и двегодишно лице, кај кое било најдено кесе со хашиш. Како што информираше Министерството за внатрешни работи, вчера во 12 часот на улицата “Гоце Делчев“ во Гостивар од страна на полициски службеници од Полициската станица Гостивар, бил лишен од слобода гостиварецот Л.Ф. на возраст од 32 години, поради тоа што при преглед кај него пронајдено било ќесе во кое имало хашиш.

По документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава, извести МВР.

Напишете коментар