Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Приведен гостиварец осуден за продажба на дрога

Синоќа, половина час по полноќ, полициски службеници на Секторот за внатрешни работи Тетово-Полициска станица Гостивар го привеле 31-годишниот гостиварец Н.Д, осуден на двегодишна затворска казна за кривично дело„неовлaстено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Од полицијата соопштуваат дека по приведувањето и кусото задржување, реализирано со судска наредба, лицето било предадено во КПУ „Идризово“ во Скопје за издржување на казната.

Сподели:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!