fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Приведен гостиварец заради навреда и омаловажување на полицаец

Објавено

на

Шеесет и тригодишен гостиварец  бил приведен во Полициска станица, заради навредување и омаловажување на полицаец.

Според информациите од СВР Тетово, настанот се случил вчера околу пладне на  ул. „Борче Јованоски“ во Гостивар, кадешто полициски службеник регулирал сообраќај. „Лицето Е.Р. (63) го паркирал своето возило „Голф“ со гостиварски регистарски таблици  на пешачки премин, по што од полицискиот службеник неколку пати му било кажано да го тргне возилото. Тој не послушал и полицискиот службеник му побарал документи. Лицето не го послушало и почнало да го навредува и омаловажува полицискиот службеник. Набргу потоа било приведено во полициска станица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.“, извести СВР.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Обновени се податоците: Проверете дали сте добитник на финансиска помош од 6.000 денари

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 4 недели

На „купувам домашно“ нема опција за приговор за граѓани на Гостивар

Гостиварпред 6 дена

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!