Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен крадец од Гостивар за издржување затворска казна

Објавено

на

На 03.04.2023 околу 19.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, со судска наредба, го привеле 31-годишниот гостиварец О.А., осуден на едногодишна затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена