Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен малолетен крадец од гостиварско

Објавено

на

На 12.06.2022 во 19.30 часот полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, во присуство на родител, лишиле од слобода малолетник од гостиварски Добридол.

Тој се сомничи дека во изминатите два месеца извршил четири кражби во селата Градец, Сенокосе и Добридол. Се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот, по што ќе му биде изготвен поднесок.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 2 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 3 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Спортпред 4 недели

ФК Гостивар по 9 години се врати во Првата македонска фудбалска лига

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Македонијапред 4 недели

За храна и сметки потребни најмалку 49.384 денари

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена