Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен насилник од гостиварско, ги заклучил вработените во Општина Врапчиште

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, денеска (11 мај)  околу 10.15 часот го лишиле од слобода Б.Т. од Неготино, полошко, кој десетина минути пред тоа бил пријавен дека агресивно се однесувал во објект на општина Врапчиште, во кој бил сместен Секторот за урбанизам.

Според пријавеното, тој во една просторија ги заклучил вработените и го оштетил инвентарот и опремата во другите канцеларии на објектот. Набргу потоа, со судска наредба, извршен е претрес во неговиот дом, при што биле пронајдени три парчиња огнено оружје ( две ловечки пушки и пиштол) за кои поседувал соодветни дозволи. Б.Т. е задржан во Полициската станица Гостивар и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена