Поврзи се со нас

Гостивар

Приведен уште еден гостиварец осуден на затворска казна

Вчера (7 ноември) околу 14 часот на ул.„Браќа Ѓиновски“, полициски службеници од Полициска станица Гостивар го привеле 34 годишниот Е.А. од Гостивар, осуден на затворска казна за сторени повеќе кражби на поширокото гостиварско подрачје, соопшти СВР Тетово.

Е.А. бил спроведен во Казнено-поправната установа „Тетово“ за издржување на затворската казна.

Завчера вечер исто така, беше приведен осуденик.

Сподели:
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА

Дали сте задоволни од понудените мерки на Владата, за справување со економската криза?

Резултати од анкетата

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!