Поврзи се со нас

Гостивар

Приведена девојка во Гостивар, најден е хероин во станот во кој живеела

Дваесет и осумгодишна битолчанка е уапсена ноќеска, откако полицијата нашла хероин во станот во кој живеела.

Како што соопштува МВР, околу 1 часот и 30 минути после полноќ, полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В. од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.„Илија Антевски-Смок“ во Гостивар, каде престојувала, бил пронајден хероин.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок, најави МВР.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!