fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведена Украинка во локал во Добридол

Објавено

на

МВР соопшти дека вчеравечер (10 ноември) околу 20.45 часот во угостителски објект во селото Добридол сопственост на 51 годишниот Н.Р., при акциска контрола од полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар, била приведена 20 годишната А.Н. од Украина поради злоупотреба на туристички престој.

Девојката била предадено на полициски службеници од Полициска станица Гостивар, за понатамошна постапка.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!