Поврзи се со нас

Гостивар

Приведена жена во ПС Гостивар: Го нападнала сопругот, се заканувала на синот

Објавено

на

Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар вчера (30 март) околу 15 часот и 30 минути ја лишиле од слобода 46-годишната Л.К. од гостиварско село, која била пријавена од нејзиниот 63-годишен сопруг дека претходната вечер физички го нападнала, откако претходно со остар предмет му се заканила и на нивниот син.

Таа е задржана во Полициската станица Гостивар за целосно расчистување и документирање на случајот, извести полицијата.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена