Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени 4 лица поради нарушување јавен ред и мир на улица во Гостивар

Објавено

на

Вчеравечер (7 март) околу 23 часот и 40 минути, на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар четири лица на возраст од 22 до 26 години, сите од гостиварско Форино, кои го нарушиле јавниот ред и мир, откако излегле од возило „опел-астра“ со кое се превезувале.

„При преглед, кај лицето кое го управувало возилото бил пронајден и одземен нож. По документирање на случајот на инволвираните во овој случај ќе им бидат изготвени поднесоци по Законот за прекршоци против јавниот ред и мир и Законот за оружје.“, соопшти полицијата.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 5 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Janë arrestuar 4 persona për prishje të rendit dhe qetësisë publike në rrugë në Gostivar

Објавено

на

Dje në mbrëmje (07 mars) rreth orës 23 e 40 minuta, në rrugën “Ilindenska” në Gostivar, zyrtarë policorë të SPB Tetovë – Sektori i Punëve të Brendshme Gostivar, kanë arrestuar katër persona të moshës 22 deri në 26 vjeç, të gjithë nga Forina e Gostivarit, të cilët kanë shkelur rendin dhe qetësinë publike, pasi kanë zbritur nga mjeti tip “opel-astra” me të cilin janë transportuar.

“Gjatë kontrollit është gjetur dhe konfiskuar një thikë nga personi që drejtonte mjetin. Pas dokumentimit të rastit, personave të përfshirë në këtë rast do t’u përgaditen parashtresa adekuate në bazë të Ligjit për kundërvajtje kundër rendit dhe qetësisë publike dhe Ligjit për armët”, tha policia.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена