fbpx
Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени двајца гостиварци за издржување затворска казна

Објавено

на

Во текот на вчерашниот ден (4 октомври) во Гостивар биле приведени две лица за издржување затворска казна.
МВР соопшти дека во 12.40 часот, полициски службеници од Полициска станица Гостивар го привеле Д.Б. на возраст од 28 години од Гостивар, кој што се барал врз основа на судска наредба за издржување казна затвор. Во 16.15 часот, пак бил приведен 25 годишниот М.А. исто така од Гостивар, кој што се барал врз основа на судска наредба по чл.235 став 3 од Кривичниот законик  за издржување казна затвор.
Лицата биле спроведени во Казнено-поправната установа – Затвор Тетово за издржување на казната.

 

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

ОГЛАСИ ЗА РАБОТА:

Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 4 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 2 недели

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 4 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 2 недели

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 6 дена

Државата ќе дава пари за купување ПВЦ прозорци, печки на пелети, сончеви колектори…

Гостиварпред 3 недели

Фото вест: Гостиварец си го паркирал џипот на плоштад меѓу новогодишните украси…

Гостиварпред 2 недели

Во Гостивар ќе се постават ПЛАСТИКОМАТИ – остави пластично шише, земи пари!

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!