Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени двајца крадци во Гостивар

Објавено

на

На 24.07.2022 во 20.45 часот на улица ,,Живко Брајкоски“ во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода Е.К.(23) од гостиварско Калиште и М.О.(37) од скопско Шуто Оризари.

Тие се сомничат дека околу 13.45 часот со употреба на сила и подесен алат влегле во подрум од зграда на улица ,,19 Ноември“ во Тетово и одзеле велосипед, сопственост на Ј.Ш. (32) од Тетово.

Двајцата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Сподели ја веста:
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Гостиварпред 3 недели

Девизниот курс денес според приватните менувачници во Гостивар и НБРМ

Гостиварпред 4 недели

Продавале девојче за 50 до 200 евра, меѓу уапсените има и од Гостивар

Вестипред 3 недели

Планинско велосипедска тура „МТБ Маврово 2023“ – Во тек е пријавување

Гостиварпред 4 недели

Тамара од Гостивар ќе ја претставува Македонија на Јуниорскиот Евросонг!

Писмапред 2 недели

ПИСМА: Граѓани од Гостивар реагираат на небезбедно градилиште

Гостиварпред 2 недели

ПИСМА: Стотина родители инсистираат на целодневна настава во ОУ „Гоце Делчев“ Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Во Гостивар утре хит комедијата „Обвинителка“ со легендарната Лидија Вуќичевиќ

Гостиварпред 2 недели

30 дена притвор за гостиварецот пријавен за сексуално вознемирување на малолетната внука

Гостиварпред 4 недели

Група граѓани од Гостивар со поддршка за Реџеп Таип Ердоган

Огласи за вработување:

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена