Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени две лица од Добридол поради кражба во градинка

Вчера (23 март) околу 16.10 часот полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода А.Д.(19) и А.Ш.(24), од гостиварски Добридол, поради сомнение дека биле инволвирани во тешка кражба која во периодот од 20 до 23 март годинава била извршена во детска градинка во објектот на Основното училиште „Сали Лиси“ во ова село, соопштува полицијата.

Кражбата била пријавена вчера (23 март), а од градинката противправно бил одземен компјутер. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!