fbpx
Поврзи се со нас

Вести Гостивар

Приведени две лица – едниот осомничен за фалсификување, другиот странец кој непријавено престојувал во Македонија

Објавено

на

Вчера, околу 17 часот на Граничниот премин Блато, на македонско-албанската граница од слобода бил лишен 44 годишниот В.И. од гостиварското село Сенокосе, поради сомнение за сторено кривично дело фалсификување“, соопшти МВР. Подоцна лицето било предадено во Полициската станица Гостивар за понатамошна постапка.

Вчеравечер, пак околу 22 часот и 15 минути, на улица „Беличица“ во Гостивар бил приведен 37-годишниот албански државјанин Б.С, кој непријавено престојувал на подрачјето.

По приведувањето Б.С. бил задржан во Полициската станица за натамошна постапка.

Остави коментар

Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

АНКЕТА:

ДАЛИ БИ СЕ ВАКЦИНИРАЛЕ ПРОТИВ COVID-19?

Гостиварпред 3 недели

Поставена спомен плоча во чест на полицаецот Ѓурчиновски кој загина во несреќа на патот Гостивар-Тетово

Гостиварпред 4 недели

Надминат проблемот на „купувај домашно“ приговори може да поднесуваат и граѓаните на Општина Гостивар

Македонијапред 4 недели

Во тек е исплата на финансиска помош од 100 евра, приговорите се разгледуваат

Гостиварпред 1 недела

Детали од банкомат кражбата во Гостивар: Го исклучиле алармот, користеле хебли и брусилици…

Гостиварпред 3 недели

Проституцијата цвета, во Гостивар над 270 девојки и жени даваат сексуални услуги

Гостиварпред 2 недели

Инфектологот Наумоски од Гостивар за личната борба со ковид: Болеста ја погодува психата, поддршката од блиските и околината е најважна

Гостиварпред 1 недела

(ВИДЕО) Локал крај патот Тетово-Гостивар полн со танчерки и гости, најден е и пиштол

Гостиварпред 4 недели

Какво време не‘ очекува оваа работна недела?

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!