Поврзи се со нас

Вести

Приведени две лица по пријава за неовластено снимање и фотографирање близу гласачко место во Гостивар

МВР соопшти дека набљудувач од невладина организација во полиција пријавил дека наспроти основното училиште „Гоце Делчев“ во Гостивар повеќе лица вршеле неовластено снимање и фотографирање на гласачи.

За настанот бил известен јавен обвинител, а две лица биле приведени во врска со овој случај. МВР информира дека се работи на расчистување на случајот.

Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!