Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени две момчиња и малолетник од Гостивар заради марихуана

Вчера (16 февруари) околу 18 часот и 20 минути, на улица „Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода  В.А.(21), Ф.З.(27) и 16-годишник, сите од Гостивар, затоа што при нивен преглед била пронајдена марихуана, соопштуваат од полицијата.

По целосното расчистување и документирање на случајот ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Сподели:
Advertisement
Остави коментар

Напишете коментар

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

error: Содржината е сопственост на Gostivarpess.mk!