Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени гостиварци поради физичка пресметка и нарушување на јавниот ред и мир

Објавено

на

Вчеравечер (23 септември) околу 22 часот и 55 минути, на улчица „Живко Брајковски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар привеле двајца гостиварци на возраст од 28 и 36 години, кои претходно  меѓусебно физички се пресметувале. Случајот целосно е расчистен и на двајцата им се изготвени соодветни поднесоци по Законот за прекршоци против јавниот ред и мир.

На истата улица, десетина минути по полноќ (24 септември), бил приведен уште еден 29-годишен гостиварец кој во алкохолизирана состојба го нарушил јавниот ред и мир и на кого, исто така, ќе му биде изготвен поднесок.

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Вестипред 2 часа

Рекордно ниска површина под мраз на морето околу Антарктикот

Гостиварпред 3 часа

Расправија за паркинг во Гостивар завршила со напад

ИЗБОРИ 2024пред 4 часа

ДИК ги усвои Кодексот и Упатството за набљудување на претседателските и парламентарните избори

Гостиварпред 5 часа

„Врие“ од револт кај граѓаните од Бањица: Под шатори ќе спиеме на нивите, ја бараме ветената средба со Владата

Гостиварпред 6 часа

Петрова во Гостивар на средба со сметководители и посета на Управата за имотно правни работи

ИЗБОРИ 2024пред 7 часа

Утре почнува јавниот увид во Избирачкиот список

Видео емисиипред 8 часа

Фејзи и Ѓурчиновска: Поголема поддршка, обуки и информираност за руралните жени!

Вестипред 9 часа

Одржан молебен на гробот на Св. Кирил во Рим

Македонијапред 11 часа

Македонските граѓани може да патуваат со лични карти за Босна и Херцеговина

Гостиварпред 1 недела

Курсна листа на НБРМ и приватните менувачници во Гостивар

Македонијапред 2 недели

Најнова одлука: Од утре промената на возачките, сообраќајните и патните листови ќе бидат без надоместок

Македонијапред 4 недели

Ќе се доделуваат ваучери за инвертери, огласот утре

Што, како, каде?!пред 4 недели

Гаражна распродажба во РАМСТОР: Огромни попусти до 70% на шопинг до 11ти Февруари!

Македонијапред 2 недели

Граѓаните затекнати во странство по 12 февруари со стари пасоши, ќе можат да се вратат со патен лист

Гостиварпред 3 недели

Таравари: Куршумот најден пред мојот дом е со јасна заканувачка мафијашка порака

Гостиварпред 3 недели

Утре во Гостивар можни прекини на водата и намален притисок поради пуштање во употреба на нов резервоар

Гостиварпред 2 недели

Велјаноски: Одлуката за вработување во гостиварската болница е противзаконска, прекршителите да бидат повикани на одговорност

Гостиварпред 3 недели

Пред влезната врата од куќата на Таравари оставен куршум

Гостиварпред 1 месец

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 2 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 3 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 3 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 6 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 6 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 7 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Гостиварпред 7 месеци

Гостивар домаќин на атрактивна Меѓународна изложба на кучиња со учесници од 25 земји

ФОТО ВЕСТпред 7 месеци

ФОТО ВЕСТ | Августовска вечер низ Гостивар

Огласи за вработување:

- Клуб Спорт 77
- Млекара Маврово с.Ижиште
- M&M Медија ДООЕЛ Гостивар
Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Të arrestuar dy gostivaras për shkak të sulmit fizik dhe prishje të rendit dhe qetësisë publike

Објавено

на

Mbrëmë (23 Shtator) rreth orës 22 e 55 minuta, në rrugën “Zhivko Brajkoski” në Gostivar, zyrtarë policorë të SPB Tetovë-Departamenti për punë të brendshme Gostivar kanë arrestuar dy gostivaras në moshën prej 28 deri 36 vjet, të cilët paraprakisht janë zënë fizikisht në mes veti. Rasti është pastruar tërësisht dhe të dyve u janë përgatitur parashtresa adekuate sipas Ligjit për kundërvajtje kundër rendit dhe qetësisë publike.

Në rrugën e njëjtë, dhjetë minuta pas mesnatës (24 Shtator), ka qenë i arrestuar edhe një gostivaras 29 vjeçar i cili në gjendje të alkoolizuar e ka prishur rendin dhe qetësinë publike dhe të cilit, gjithashtu, do t’i përgatitet parashtresë adekuate.

 

Сподели ја веста:
„МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Фејзи и Ѓурчиновска | ЖЕНИТЕ ОД РУРАЛНИ СРЕДИНИ

Популарно изминативе 100 дена