Поврзи се со нас

Гостивар

Приведени гостиварци, се обиделе да удрат во две лица со автомобил

Објавено

на

Вчера (15 февруари) во 16 часот, на улица „Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, полициски службеници на Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода  Џ.М.(20) и Н.М.(21) од Гостивар, кои околу 10 часот со возило се обиделе да ги удрат И.А.(19) од гостиварско Калиште и уште едно друго лице, информираше Секторот за внатрешни работи Тетово.

Од таму додаваат дека се расчистува и документира случајот, по што ќе следува поднесок.

Сподели ја веста:

Маркетинг

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Огласи за вработување:

Гостиварпред 3 дена

Стани успешен техничар за е-трговија, дигитален маркетинг и угостителство, сметководител, банкар, правник – запиши се во СЕОУ Гостивар

Гостиварпред 4 недели

Сообраќајна несреќа во Гостивар: Повредени пет лица, оштетени пет возила

Македонијапред 3 недели

Нови цени на горивата од полноќ!

Гостиварпред 4 недели

Букви на кирилица и глаголица и македонското знаме на натписот Гостивар во пресрет на 24 Мај

Гостиварпред 3 недели

Осквернавено срцето со македонското знаме и букви на натписот Гостивар

Гостиварпред 3 недели

Инцидент во угостителски објект во Гостивар

Видео емисиипред 5 дена

Гледајте денес – Видео интервју со д-р Стојо Бошкоски

Гостиварпред 2 недели

Духот на работните акции живее и денес, Здружението на акцијаши Гостивар верно на мисијата

Гостиварпред 3 недели

Обновен и разубавен натписот Гостивар во градскиот парк

Гостиварпред 3 месеци

Света архијерејска Василиева литургија во Гостивар со гости од Србија и чин на ракоположување

Гостиварпред 3 месеци

Со љубов и почит кон корените – „Танец“ одржа концерт во Гостивар

Гостиварпред 5 месеци

Водици 2024 Гостивар: Осветени водите на Вардар – Бог се јави, Навистина се јави!

Гостиварпред 5 месеци

Ангелчињата во Гостивар го најавија Христовото раѓање-Бадникова поворка 2024

Спортпред 6 месеци

По првиот круг од сезоната КК Гостивар „виси“ на 8-та позиција на табелата

Спортпред 6 месеци

Кехинде од пенал му пресуди на Македонија Ѓорче Петров 1-0

Гостиварпред 9 месеци

Стефановски: Гостивар одличен како домаќин и публика, благодариме од срце!

Спортпред 10 месеци

ФК Гостивар загуби на домашен терен од Силекс 1-2

Гостиварпред 10 месеци

Осветена црквата „Св.Климент Охридски“ во Пожаране: Да го чуваме православието, секој храм е парче небо на земјата!

Advertisement

Популарно изминативе 100 дена

Вести

Të arrestuar disa gostivaras, kanë tentuar të godasin me veturë dy persona

Објавено

на

Dje (15 shkurt) në ora 16 në rrugën “Vllezërit Gjinovski” në Gostivar, zyrtarë policorë nga Sektori i Punëve të Brendshme në Gostivar kanë arrestuar XH.M. (20) dhe N.M. (21) nga Gostivari, të cilët në orën 10 kanë tentuar të godasin me veturë I.A. (19) nga Kalishti i Gostivarit dhe një person tjetër, ka njoftuar Sektori për Punë të Brendshme Tetovë.

Nga aty shtojnë se rasti është duke u zbardhur dhe dokumentuar, pas së cilit do të pasoj  parashtresë.

Сподели ја веста:

Популарно изминативе 100 дена